Ako sa vo svete [ne]stratiť

Aj toto tu nájdete


Ach tie ženy

OliverOliver

No čínske ženy, ako by som ich špecifikoval. Sú fakt všetky rovnaké? Majú fúzy? Sú krajšie ako tie naše? …

Vy čo ste čakali fotky krásnych Číňaniek a siahodlhú analýzu, ešte chvíľu vydržte. Dnes to bude o medzinárodnom dní žien.

Všetok hold ženám, bez nich by to na tomto svete proste nebolo ono. Číňania si to našťastie uvedomujú tiež a ženám to dávali najavo radšej ešte o deň skôr. Prípravy samozrejme začali v predstihu aj keď som najprv nevedel k čomu sa to u nás schyľuje. Študenti totiž po celom kampuse povešali obrovské červené transparenty a ako inak iba v čínskych znakoch, aby sme to my, zahraniční študenti náhodou nemali príliš jednoduché. Kým som sa dozvedel o čo ide, tak som stihol vymyslieť niekoľko teórii.

Samozrejme, mohla to byť pozvánka na futbal, kohútie zápasy, alebo na nejaký koncert. Možnože zháňajú dobrovoľníkov na darovanie krvi? Aha, ale nie tak rýchlo. Červená farba je totižto univerzálna pre celý tento komunistický kolos, takže to mohlo znamenať, že k nám do kampusu príde na návštevu sám najväčší, najviac červený vodca.

image

Niektorí vylezú aj na stromy

Nakoniec bolo všetko inak. Žiaden náčelník nás navštíviť neprišiel, krv netiekla a namiesto toho sa mi deň pred medzinárodným dňom žien pred očami naskytla dojemná scéna. Číňania dvorili pod oknami ich vysnívaných lások a spievali im ódy. Dievčatá si to samozrejme užívali a smiali sa. Sáčky s vodou na chlapcov našťastie nehádzali, takže im niektorí chlapci za odmenu stavali v strede cesty zo sviečok srdiečka. 

Bolo asi desať hodín večer a celá ulica žila. Chlapci miestami chodili hore dole, držali sa za ramená a spievali. Dočkajú sa dievčatá niečoho podobného aj u nás? Áno, podobnú scénu je u nás vidieť v pravidelnom intervale piatky a soboty okolo polnoci v niektorom z miestnych barov, v prípade pekného počasia aj niekde na námestí. Ale nie, dievčatá nesmúťte, za chvíľku je u nás predsa Veľká Noc! 

image

A dosť! Súdruhovia si povedali, že to netreba preháňať. 

Všetkým ženám prajem len to najsamnajlepšie na svete. Ďakujem že ste.

Facebooktwittergoogle_pluspinterestlinkedinmail

Comments 0
There are currently no comments.