Pospal som si asi deväť hodín a vstal o pol ôsmej miestneho času aby som stihol všetko vybaviť. Krásna prechádzka smogovým ránom má zrovna nepovzbudila. Hneď takto z kraja dňa som chcel načerpať energiu tak som sa vybral do blízkej menzy na raňajky, ale tá ktorá je kúsok odo mňa a dá sa tam platiť v hotovosti nebola otvorená. Aby ta smogová prechádzka stála za to, tak som šiel neďalekej budovy, že si prefotím pas, aby som sa mohol ísť o pol 9 zaregistrovať a dostať konečne heslo na internety. Zistil som že pracovný život v Pekingu, respektíve minimálne v našom kampuse, začína až o pol 9, takže som nič neprefotil a ani nič nekúpil v miestnom obchode, lebo ešte nebol otvorený.
Tak som sa s dlhým nosom pobral naspäť na intrák, že si vezmem aspoň Bebe keksy a pôjdem sa pozrieť na tu registráciu, či náhodou nezačali skôr. Potešilo ma, že v kancelárii už boli všetci pripravení dokonca pred oficiálnym otváracím časom a že boli tak ochotní. Bol som prvý študent v ten deň, takže som tam bol sám a bol som obletovaný miestnymi študentkami, ktoré sa mi snažili celú dobu s niečím pomôcť. Jedna mi povedala, že som „very clever“, lebo som dokázal otvoriť papier s heslom na internety (asi sa to často nestáva). Ostatné zase boli potešené, že som sa narozdiel od ostatných študentov nevykašľal na čínske meno a pripravil si ho. Takže teší ma, od teraz reagujem už iba na Liu Ou Ling, čo by malo znamenať múdrosť. Registrácia bola niekoľko kolová, možno práve preto tam bolo toľko pracovníčok a musel som prejsť piatimi rôznymi stanovišťami a nakoniec ešte zaplatiť registračný poplatok 400 chuanov. Začínam mať pocit, že univerzita sa na nás snaží pekne nabaliť vrecká, pretože za všetko sa platí nejaký nezmyselný poplatok.
Po registrácii som šiel skúsiť na izbu internet, ktorý máme mesačne limitovaný na 20 GB mesačne. Bol som pripravený že Great Firewall of China mi bude klásť polená pod nohy, takže som sa na to dopredu pripravil. Mal som pripravený program Go Agent, ktorý by mal obalamutiť čínske internety, tak aby si myslel, že nie som v Číne. Vďaka tomu by som mal mať prístup k stránkam, ktoré v Číne nefungujú. Nefungujú preto, lebo čínska vláda si myslí, že západ je skazený a že by sme rovnako pokazili aj Číňanov. Zakázané sú všetky západné populárne stránky, takže sa tu nedostanete na youtube,vimeo,twitter, facebook, dropbox, wordpress, blogspot atď. Google sa síce tvári že funguje, ale to viete, že je cenzúrovaný.
Mne sa vďaka programu podarilo dostať všade okrem Facebooku. Ale aj ten som na chvíľku rozbehol, no príspevky boli neaktuálne a okrem toho sa nezobrazili správy a chat. Taký Facebook je k ničomu. Niekedy som si kvôli produktivite Facebook blokoval dobrovoľne sám, takto sa ale trápiť nemusím, všetko za mňa zariadi veľký brat, ktorý bdie nad mojim bezpečným surfovaním internetom.